facebook Doğa, yoga, ağaç, orman, kuşlar, karetta karetta, deniz kenarında orman, begonvil, fıstık çamı ormanı, güneş, ışık, portal ağacı, limon ağacı, sincap, kaplumbağa - Pine Beach Maritim - Belek - RESMİ WEBSİTESİ
REZERVASYON

Doğa

Ormanın Büyüsü

Cennette yaşayan bizler herkesin bizim kadar şanslı olmadığını fark ettik. İnsanların her gün büyük şehirlerde kaos ve kalabalıkla uğraştıklarını gördük. Çevrelerinde ne bir ağaç ne de bir çiçek görmeden günler geçirdiklerine ve zamanla mutsuzlaştıklarına şahit olduk. Yüksek yapılardan ya da iklim şartlarından güneşi bile göremeyenler var. Biz cennet sakinleri olarak sana, kendi dünyanda cennetti yaratma fırsatı sunmaya karar verdik. Burada yaşayacağın mutlu deneyimleri eve de götürebilirsin. Burada deneyimlediklerini evinde, yaşadığın çevrede de sürdürebilir hatta başkalarına bulaştırabilirsin. Sana biraz kendimizi anlatmak istiyoruz. MARITIM Pine Beach 120 dönüm eşsiz güzellikte bir orman arazisi üzerine kurulmuş, çevre duyarlılığı en üst seviyede olan, Alman MARITIM oteller zincirinin Türkiye’deki tek temsilcisidir. Yapımı aşamasında çok az ağaç zarar görmüştür. Bazı odalarımızın balkonundan ve restoranımızın hemen ortasında yükselen dev ağaç bunun en önemli kanıtıdır. Hayal edin, komşunuz 150 yaşında bir ağaç! Bizim ağaçlarımıza gösterdiğimiz bu özen, ağaçlarımızın tesisimizi kutsaması olarak bize ve size geri dönüyor. Eski kadim uygarlıkların söyledikleri gibi, sorularına bilge yanıtlar almak istiyorsan ormana git. Her yaprak, her ağaç, her hayvan, her toprak parçası, rüzgar ve güneş sana en doğru cevapları ilham edecektir. Ormana güven! Sonra bir ağaca sarıl, ona kalbini aç ve teşekkür et.

Ağaç bir terapi kaynağıdır

Ağaçlara sarılma fikri kulağa çok tuhaf gelse de, faydaları son zamanlarda bilimsel olarak defalarca ispatlanmış ve bir terapi olarak kabul edilmiştir. “Bilim tarafından kör olanlar” adlı kitabın yazarı Mathew Silverstone, insanların ağaçlara dokunması gerektiğini, bunun insanları sağlıklı kıldığını söylüyor. Hatta iyi olmak için illa dokunmanıza bile gerek yok, ağaçların etrafında olmanız bile çoğu zaman benzer etkiler gösteriyor. Bu sebeple de doğada daha çok zaman geçiren çocukların daha sağlıklı olmalarına dikkat çekiyor.

Tamamen Bilimsel

Tüm bunların nedenin ise ağaçların yaydığı titreşimler olduğu ispatlandı. Bu titreşimlerin varlığını fizikçiler de kabul etmektedir. Konu aslında her şeyin bir titreşiminin olması ve farklı titreşimlerin biyolojik davranışları etkiliyor olmasıdır. Ağaçlardaki durumun mantığı da aynıdır. Ağaçla temas ettiğimizde ağacın titreşim düzeni vücudumuzdaki birçok biyolojik davranışı olumlu olarak değiştirmektedir. İşte bu titreşimlere yakın yaşamak insan sağlığını güçlendiriyor. Ağaç, sizdeki düşük vibrasyonlu enerjileri emiyor ve yerine yüksek frekansları veriyor. Özellikle, baş ağrısı, depresyon, dikkat eksikliği gibi sorunlar yaşayan insanlar için birebir olduğu gözlemlenmiştir.

Pine Beach Meditasyonu Akımı:

Pine Meditasyonu, insana özgü bir şarj olma akımıdır. Şehrin gürültüsünün ruhumuzda bıraktığı dengesizlik tortularından arınmak ve kalbimizin bizimle konuştuğunu yeniden duymak için bir fırsat. MARITIM Pine Beach sınırları içerisinde yer alan, özenle korunan hayvanlara ve bitkilere ev sahipliği yapan dönümlerce orman sana bunun için unutulmaz bir fırsat sunuyor. Bugüne kadar kalbini dinleme fırsatı bulamamış olabilirsin. Ama asla geç değil. Şu anda bu yazıyı okuyorsan, bil ki, şimdi dönüşüm zamanı!

Pine Beach Meditasyonu nasıl yapılır?

Bahçemizde bulunan herhangi bir ağacın gövdesine yaslan. Hangi ağacı seçtiğin önemli değil. Bil ki, ancak doğru ağaç seni kendine çekecektir. Derin derin nefes alıp varlığına şükret. Toprağa otur ve sırtını seçtiğin ağaca yasla. Gözlerini kapat, yüzünü güneşe, ruhunu sevgiye teslim et. Dışarıdan bakanlar seni dingin sansın, sen içerde ışığın coşkusuyla yüksel. Bir süre böyle kalıp bir, iki derin nefes al. Sonra nefesini sakinleştir. Yavaş yavaş, bulunduğun yere ne kadar ait olduğunu hissedeceksin. Düşüncelerinden arın ve kalbine odaklan. Nefes alırken, kalbine nefes al. Dilersen sol elini kalbinin önünde tutabilirsin. Sadece rahatla. İçinden kahkaha atmak, ağlamak ya da hiçbir şey yapmadan öylece durmak gelebilir. İçinden her ne yapmak geliyorsa yapman gereken en doğru hareket budur. En az 10 dk. böyle otur. Kendini hazır hissettiğinde, gözlerini yavaşça aç, avuç içlerinle üzerinde oturduğun toprağa dokunarak teşekkür et. Sonra kalk ve sırtını dayadığın ağaca, yolculuğun sırasında sana ormanın ruhuyla eşlik ettiği için teşekkür et. Ona sarıl ve ormanın varlığına şükret. Bu hem sana hem de ormana huzur verecektir. Eğer bu törenden kısa süre sonra karşına bir tüy çıkacak olursa bil ki, ormanın melekleri de seni selamlıyor. iyi yolculuklar.


Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa Doğa